ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Tir i osobówka w rowie. Od rana ślisko

fot. KPP w Płońsku

Od rana na drogach powiatu płońskiego panują trudne warunki - opady śniegu, deszczu ze śniegiem w połączeniu z przymrozkami spowodowały, że nawierzchnia jest śliska. Z tego powodu doszło już do kilku niebezpiecznych zdarzeń.

- Przed godz. 7:00 na drodze krajowej nr 50 na wysokości miejscowości Wycinki gm. Sochocin kierująca osobowym oplem 30-latka na śliskiej drodze straciła panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Kilka minut po godz. 8:00 niedaleko miejscowości Komsin gm. Czerwińsk nad Wisłą do przydrożnego rowu zjechał ciężarowy mercedes z naczepą. 40-letni kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i ciężarówka obróciła się na śliskiej nawierzchni. Mężczyźnie nic się nie stało. Do dwóch zdarzeń drogowych doszło również na terenie Płońska – informuje policja.

Policja apeluje, aby:

  • zachować czujność i ostrożność na drodze,
  • zdjąć nogę z gazu,
  • zachować odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu,
  • dostosować prędkość do obecnie panujących warunków atmosferycznych, jak i drogowych,
  • zwracać uwagę na innych uczestników ruchu,
  • zadbać o stan techniczny pojazdu i wymienić opony z letnich na zimowe (jeśli nie korzystamy z opon całorocznych).

- Pamiętajmy, że w takich warunkach droga hamowania jest znacznie dłuższa, a także łatwiej stracić panowanie nad pojazdem – przestrzegają funkcjonariusze.

Komentarze obsługiwane przez CComment