ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trzej pijani kierowcy jednego wieczoru

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców w ciągu jednego wieczoru. Jednego z nich, 36-latka kierującego citroenem przekazał funkcjonariuszom inny kierowca, który uniemożliwił jazdę pijanemu mężczyźnie. Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce usłyszą zarzuty.


Policjanci z posterunku w Czerwińsku zauważyli osobowe volvo, a za jego kierownicą dobrze im znanego 24-latka. Funkcjonariusze wiedząc, że młody mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, zatrzymali auto do kontroli. Od kierowcy czuć było alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie mieszkańca Czerwińska prawie 1,6 promila. Dodatkowo policjanci ustalili, że auto, którym kierował mężczyzna nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.
Wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy interweniowali policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy. Mundurowi zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Bydgoska w Płońsku (droga krajowa na 10), gdzie osobowy opel wjechał do rowu. Na miejscu okazało się, że kierujący autem 71-letni płońszczanin w czasie zawracania na drodze, wjechał tyłem do przydrożnego rowu i nie mógł się z niego wydostać. Wynik badania mężczyzny Alkometrem to ponad 2,75 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 71-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu z powodu braku aktualnych badań technicznych.
Niespełna dwie godziny później dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ul. Płockiej w Płońsku. W rozmowie ze zgłaszającym, mieszkańcem woj. małopolskiego funkcjonariusze ustalili, że gdy wyszedł on do swojego pojazdu zaparkowanego przy ulicy, zauważył jadącego wężykiem w jego kierunku citroena. Gdy udało mu się zatrzymać auto i podszedł do kierowcy, wyczuł od niego alkohol. Od razu zabrał mu kluczyki od citroena, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę i wezwał na miejsce policję. W trakcie legitymowania kierowcy osobówki okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec Płońska. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2,77 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Komentarze obsługiwane przez CComment