ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ukradł przewody elektryczne

Płońscy policjanci zatrzymali 37-latka, który z budynku fermy drobiu ukradł kilkaset metrów przewodów elektrycznych. Mężczyzna ma na swoim koncie również kradzież przewodu koncentrycznego z terenu działki letniskowej. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy nawet 15 lat wiezienia.

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do budynku fermy drobiu znajdującej się na terenie gm. Nowe Miasto. Łupem włamywacza padło ponad 640 metrów przewodów instalacji elektrycznej, stalowe liny i skrzynki z bezpiecznikami. Do tego sprawca wyłamał okno i uszkodził drzwi wejściowe. Spowodował w sumie kilkunastotysięczne straty.

W tym samym czasie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch szpul z przewodem koncentrycznym. Sprawca wyniósł je z działki letniskowej mieszczącej się na terenie tej samej gminy. Straty w tym przypadku wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Zajmujący się tymi sprawami śledczy skrupulatnie zbadali wszystkie zgromadzone dowody. Ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma dobrze im znany mieszkaniec gm. Nowe Miasto.

Komentarze obsługiwane przez CComment