ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ukrywał się przed więzieniem

Płońscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Mężczyzna próbował się schować przed funkcjonariuszami w pomieszczeniu gospodarczym. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

Praca policjantów z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji osób Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy , to między innymi poszukiwanie i zatrzymywanie osób, które celem uniknięcia kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zawsze bardzo dokładnie sprawdzają wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani.

W minioną środę, działając na podstawie własnych ustaleń, kryminalni zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Płońska. Miał tam przebywać poszukiwany listem gończym 38-letni mężczyzna. Dopiero po dłuższej chwili i wielokrotnym pukaniu drzwi otworzyła kobieta. Twierdziła, że jest matką poszukiwanego, a on na chwilę wyszedł i wróci za kilkanaście minut. Kobieta przekonywała policjantów, by przyszli później.

W czasie sprawdzenia mieszkania, tuż za drzwiami w pomieszczeniu gospodarczym kryminalni ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Jego matka twierdziła, że nie zauważyła jak wrócił do domu. Poszukiwany listem gończym za jazdę w stanie nietrzeźwości 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do płońskiej komendy, skąd następnie trafił do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe dwa lata.

Komentarze obsługiwane przez CComment