ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ukrywali się po skazujących wyrokach

W ostatnim czasie policjanci z Płońska prowadzili czynności w oparciu o swoje ustalenia i precyzyjne informacje funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Zatrzymali dwie osoby, który ukrywały się po tym, jak za swoje czyny zostały skazane na pobyt w więzieniu. 

Według policjantów z Radomia i Płońska, w jednym z mieszkań znajdującym się na dużym gdańskim blokowisku, miał się ukrywać 25-latek poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, gdy wychodził z obserwowanego mieszkania. Nie krył on swojego zaskoczenia na widok policjantów. Przyznał, że co jakiś czas zmieniał miejsce swojego pobytu, a w Gdańsku miał zostać jeszcze tylko kilka dni. Trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwo, kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków.

Drugi poszukiwany listem gończym "namierzony" został przez policjantów z Płońska w jednej z miejscowości na terenie gm. Załuski. Gdy policjanci weszli na teren posesji, gdzie miał przebywać i zaczęli rozmawiać z mieszkającymi tam osobami, 39-latek akurat wyszedł z jednego z budynków. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki, wbiegł po schodach na strych domu i tam się zabarykadował. Nie miał jednak szans z "poszukiwaczami". Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego. Odbędzie tam karę 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. List gończy za 39-latkiem wydał Sąd Rejonowy w Płońsku.

Komentarze obsługiwane przez CComment