ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uroczyste otwarcie hali przy ZS nr 1

21 września oficjalnie otwarta została hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, która zostanie częścią Powiatowego Centrum Sportu. Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter, a swoją obecnością uświetniły je gwiazdy sportu.

Obiekt otwarty został nieco inaczej niż zwykle, nie została bowiem przecięta symboliczna wstęga. Zamiast tego były... pierwsze strzały na bramkę.

- Każda inwestycja ma swój początek i koniec, jest czas wbicia pierwszego szpadla i czas przecięcia przysłowiowej wstęgi. W tym przypadku i szpadel był przysłowiowy i wstęgi nie będzie – powiedziała starosta Elżbieta Wiśniewska.

Podczas części oficjalnej starosta oraz członek zarządu Robert Adamski wręczyli statuetki i podziękowania wszystkim zaangażowanym w budowę nowej hali. Zjawił się również minister Kamil Bortniczuk.

Pozostała część wydarzenia poświęcona była młodzieży, która mogła uczestniczyć w zawodach sportowych, oraz specjalnym gwiazdom, które przybyły z tej okazji. Wśród nich byli m.in.:
- Iga Baumgart-Witan, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata oraz mistrzyni Europy w sztafecie 4 × 400 metrów; 
- Natalia Kaczmarek, lekkoatletka - bieg na 400 metrów, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w kobiecej sztafecie 4 × 400 metrów, rekordzistka Polski na 400 m w hali, w 2021 została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski;
- Tadeusz Michalik, zapaśnik, brązowy medalista olimpijski z Tokio, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2016 roku; 
- Kajetan Duszyński, lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów; 
- Michał Podlaski, kolarz szosowy, medalista mistrzostw Polski.
Zjawiła się również drużyna rugby Orkan Sochaczew i piłkarze ręczni Zepter KPR Legionowo. Wszyscy oni byli do dyspozycji młodych sportowców, można było z nimi porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, a nawet wspólnie zagrać.

Obiekt, którego budowa rozpoczęła się w połowie 2021 roku, jest pełnowymiarową i w pełni wyposażoną halą sportową, z możliwością rozgrywania zawodów siatkówki, koszykówki, tenisa itp. z zachowaniem regulacji umożliwiających przeprowadzenie rozgrywek rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej. Całkowity koszt wybudowania hali to niemal 14,2 mln zł, z czego ponad 6,6 mln to środki własne powiatu, 4,5 mln dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2020, a ponad 3 mln to środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

fot. Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

Komentarze obsługiwane przez CComment