ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W blasku świateł, na nowo. Remont pomieszczeń w sochocińskim domu kultury zakończony

facebook - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie

Zakończył się remont dwóch sal, widowiskowej i wielofunkcyjnej, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie. Instytucja poinformowała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Najważniejsza część remontu dotyczyła właśnie sali widowiskowej, nazywanej też „sercem” budynku. Jak mów dyrektorka ośrodka Marzena Stawicka, wymienione zostało praktycznie wszystko – oświetlenie, wyciszenie, podłoga, płyty dźwiękochłonne. Jedyny element, który nie został poddany renowacji, to sama scena, podłogę wymieniono wcześniej, dwa lata temu. Ostatnie elementy czekające na montaż to kotara i nowe schodki na scenę – te bowiem nie zostały uwzględnione w pierwotnym planie przebudowy.

Renowacji została również poddana sala ślubów.

Remont zakończył się w dobrym momencie, bo w sochocińskim ośrodku kultury dużo się dzieje. Już w piątek szykuje się impreza „Kobiety w centrum – motywująco i charytatywnie”. W jej ramach odbędą się m. in. wykład dr. Magdaleny Bylińskiej pod tytułem „Kobieta świadoma – kobieta spełniona”, koncert charytatywny zespołu MIG i zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorej na białaczkę 8-letniej Mai Sienkiewicz. Natomiast w niedzielę – koncerty i inne wydarzenia związane z 32. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze obsługiwane przez CComment