ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wiosna w rozkwicie. „Kwitnące ogrody” po raz dziesiąty w Kucharach Królewskich (zdjęcia)

Tegoroczny piknik cieszył się dużym zainteresowaniem / foto: Piotr Bieroń

Wczoraj, 19 maja, w szkółce leśnej w Kucharach Królewskich odbył się dziesiąty piknik rodzinny „Kwitnące ogrody”. Na jubileuszową odsłonę wydarzenia przygotowano wiele atrakcji. Głównym punktem imprezy był Bieg Kwitnących Ogrodów w trzech kategoriach – bieg długi (główny) na dystans 10 km, bieg towarzyszący na dystans 3 km i 6 kilometrowy bieg nordic walking.

W biegu głównym panów pierwsze miejsce zajął Piotr Sztolcman. Zdobywczynią pierwszego miejsca w biegu pań była Patrycja Jasińska. Wyniki biegu na 3 km były następujące: pierwsze miejsce w biegu panów zajął Piotr Bronowski, pierwsze miejsce w biegu pań – Natalia Lewandowska. W biegu nordic walking najszybszym z panów okazał się Marcin Radomski, najszybsza spośród pań była Karina Bienkowska.

Wiosenny bieg nie był jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach przycinania drzewek bonsai, poznać tajniki przyrządzania mieszanek z leśnych ziół, lub sprawdzić swój refleks na strzelnicy laserowej. Najmłodsi mogli wyszaleć się na tak zwanych „dmuchańcach” – nadmuchiwanych zjeżdżalniach i zamkach.

Piknik był również okazją dla lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Na stanowisku Jednostki Strzeleckiej 1006 miłośnicy historii i  militariów mogli obejrzeć zabytkową broń i dowiedzieć się różnych ciekawostek na jej temat. Ośrodek Kultury w Sochocinie zaprezentował gościom zabytkowe guziki sochocińskie i narzędzia, którymi je wytwarzano. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko sokolników. Tam, uczestnicy pikniku mogli stanąć oko w oko z ptakami drapieżnymi – sokołem rarogiem, myszołowcem, puchaczem, krukami i maleńką, parotygodniową sową płomykówką.

Dla szukających odrobiny wytchnienia od zgiełku, najlepszym miejscem były… kwitnące ogrody, od których piknik zawdzięcza swoją nazwę. W cieniu wysokich drzew, pośród kwiatów i kwitnących krzewów znaleźć można było spokój i wytchnienie.

Pogoda dopisała. Przez całą imprezę uczestnicy mogli cieszyć się piękną, słoneczną aurą.

Zdjęcia z wydarzenia, znajdziecie Państwo w naszej galerii.

Komentarze obsługiwane przez CComment