Wyłudziła blisko 20 tys. zł

Do 8 lat więzienia może grozić 29-latce, która wykorzystując dane klientów jednej z firm pożyczkowych wyłudzała pieniądze. Nad sprawą skrupulatnie, przez ostatnich kilka miesięcy, pracowali płońscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą.

Do policjantów z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy kilka miesięcy temu trafiła sprawa związana z wyłudzaniem pieniędzy z jednej z firm pożyczkowych. Sprawa była dosyć skomplikowana, wymagała zgromadzenia niepodważalnego materiału dowodowego i dotarcia do dość szerokiego grona osób pokrzywdzonych, których część nawet nie wiedziała, że nimi są.

Jak wynika z ustaleń i informacji posiadanych przez funkcjonariuszy 29-letnia kobieta, mieszkanka pow. płońskiego, pracująca jako przedstawiciel terenowy w firmie oferującej pożyczki domowe, wykorzystała dane 20 klientów tej firmy. Bez ich wiedzy i zgody w czasie od listopada 2019 do lipca 2020 zawarła 23 aneksy do umów pożyczkowych. Wypłacone przez firmę pieniądze nie trafiały do klientów, tylko do „kieszeni” 29-latki. W ten sposób kobieta wyłudziła w sumie blisko 20 tys. zł. Dodatkowo przywłaszczyła część pieniędzy przekazywanych jej bezpośrednio przez pożyczkobiorców, w ramach spłacanych rat. Swojemu pracodawcy tłumaczyła, że klienci nie wywiązują się ze zobowiązań.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl