Wystawa do połowy lipca

Co piszczy w płońskiej kulturze? Do połowy lipca w sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku można zwiedzać wystawę " Płońsk na płótnie". Trwa akcje zbierania pamiątek do przyszłego muzeum. 

Na wystawie można zobaczyć prace 15 artystów malarzy z kraju i zagranicy, którzy gościli w naszym mieście podczas pleneru malarskiego.
Plener został zorganizowany w ramach projektu, który obejmuje m.in przebudowę i remont zespołu zabytkowych budynków dawnego dworca PKP oraz wieży ciśnień. W budynku dworca do 2023 roku powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień – obserwatorium i planetarium dla miłośników astronomii.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura” Działanie 1 „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”.
Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.

Pamięć dla Przyszłości
Wielka akcja zbierania pamiątek, wspomnień i fotografii związanych z życiem dwóch narodów w Płońsku na potrzeby powstającego muzeum w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Warszawskiej 2 w Płońsku.
Zbiórka w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska, ul. Płocka 19, tel. 23 662 34 82. Pomóż nam zachować Pamięć dla Przyszłości!

Album Zygmunta Załęckiego ,,Ludzie i miejsca’’ do nabycia w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska
Dobra wiadomość dla miłośników fotografii i wszystkich, którym bliski jest Płońsk i ziemia płońska. Album do kupienia (cena - 50 zł) w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska , ul. Płocka 19. Zapraszamy!
UWAGA! PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ!
Sprzedaż: poniedziałki-wtorki i czwartki-piątki w godz. 8.00 - 16.00, w środy nie ma sprzedaży (dzień wewnętrzny pracowni).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl