X Bieg Zimowego Dziadka

8 stycznia w Kucharach Królewskich (gmina Sochocin) odbyła się jubileuszowa 10. edycja Biegu Zimowego Dziadka. Jest to sztandarowa impreza organizowana przez Klub Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku.

Weszła ona już na stałe do kalendarzy wielu biegaczy, co nas niezmiernie cieszy! W tym roku padł rekord frekwencji - na starcie zameldowało się aż 125 zawodników, wszyscy ukończyli! - mówi Andrzej Świercz, prezes klubu.

Bieg na dystansie 10 km tradycyjnie odbywa się w drugą niedzielę stycznia. Zwycięzcą został Paweł Bronowski z klubu Sokół Bodzanów. Drugie i trzecie miejsce zajęli zaś członkowie klubu z Płońska - Daniel Karwowski i Marek Dzięgielewski. Oddzielne nagrody przyznano dla najszybszej babci i najszybszego dziadka zawodów. Tegorocznymi laureatami zostali Iwona Świercz i Marek Dzięgielewski.

Nie zatrzymujemy się! Biegniemy dalej! - dodaje prezes Andrzej Świercz.