ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zabójstwo kobiety w Nacpolsku. Prokuratura nie ma podstaw do zakwestionowania poczytalności sprawcy

Fotografia Informacyjna

W czerwcu 2022 roku w miejscowości Nacpolsk w gminie Naruszewo doszło do brutalnego ataku na dwie Ukrainki. Obie kobiety miały status uchodźcy.  W wyniku napaści jedna z kobiet, 21-latka, trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Życia drugiej, 29-latki, nie udało się uratować.

Sprawcą ataku był 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyźnie postawiono zarzuty dokonania zabójstwa i usiłowania dokonania zabójstwa. Przyznał się do obydwu. 27-latek zaatakował kobiety, ponieważ chciał wydobyć od nich adres swojej byłej żony, która spotykała się z bratem jednej z ofiar. Jako prawdopodobną przyczynę swojego zachowania podał urazy z czasu wojny w 2014 roku.

Z tego powodu, w grudniu ubiegłego roku zarządzona została ewaluacja psychiatryczna sprawcy. Mężczyzna przebywał na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Wczoraj, to jest we wtorek, 5 marca, ogłoszono jej wyniki. Jak podaje prokuratura rejonowa, biegli nie znaleźli żadnych okoliczności umożliwiających ograniczenie bądź zniesienie poczytalności. Wykazali, że sprawca ma problemy z nadużywaniem alkoholu, nie będzie to jednak miało wpływu na klasyfikację czynu.

Za popełnione czyny sprawcy grozi dożywocie. Mężczyzna apelował o osądzenie go na Ukrainie (gdzie mógłby liczyć na łagodniejszą karę), jednak polska prokuratura może nie przychylić się do tej prośby.

Komentarze obsługiwane przez CComment