ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zapłać podatek tam, gdzie mieszkasz

- Roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca naszego rzeczywistego zamieszkania, a nie zameldowania. Tak mówi ustawa o podatku od osób fizycznych. To nie tylko wygoda, ale również korzyść dla miast i mieszkańców Dzięki temu, że zapłacimy podatek w lokalnym urzędzie skarbowym, będziemy korzystać z lepszej infrastruktury - przekonują władze Płońska. 

Ich zdaniem, to także dobre rozwiązanie na wypadek ewentualnej kontroli rocznego zeznania podatkowego i potrzeby osobistego stawienia się w urzędzie.
- Okażmy nasz lokalny patriotyzm, spowodujmy, by pieniądze z naszych podatków trafiły do Płońska. W 2022 r. 38,34 proc. podatku PIT, wraca do gminy, w której mieszkamy. Nie chodzi jednak o zameldowanie, ale o miejsce, w którym rzeczywiście mieszkamy - zachęcają. 

Dlatego w rozliczeniu podatkowym warto wpisać Płońsk, nawet jeśli formalnie zameldowani jesteśmy w innej miejscowości.

Do budżetu Płońska około 27 mln zł trafia z podatku od osób fizycznych, czyli PIT. To właśnie dzięki tym pieniądzom w Płońsku powstają drogi, parkingi czy chodniki. Ilość i jakość inwestycji powstających w mieście zależy właśnie od udziału w podatku dochodowym. Pieniądze z naszych PIT-ów są przeznaczone jako wkład własny w przypadku inwestycji z udziałem dofinansowania zewnętrznego. A tych w Płońsku nie brakuje - rewitalizacja rynku czy np. modernizacja dworca PKP i wieży ciśnień. Im więcej osób zdecyduje się zapłacić podatek w Płońsku, tym nasze miasto stać będzie na jeszcze więcej inwestycji.

Komentarze obsługiwane przez CComment