Żeby nad wodą było bezpiecznie

W ostatnich dniach profilaktycy z płońskiej komendy, strażacy OSP Płońsk i PSP przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach organizowanych w szkołach podstawowych na terenie Płońska.


Głównym tematem tych spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku. Prelekcje i pokazy odbywały się w różnych miejscach: budynku straży pożarnej, komendzie policji i na terenie akwenu „Rutki”.
W czasie pogadanek dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas wolny od zajęć lekcyjnych w domu, na placu zabaw, czy wypoczywając nad wodą. Z dużym zainteresowaniem oglądały pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym przygotowane przez strażaków. Nie małą atrakcję było dla nich również zwiedzenie budynków Komendy PSP w Płońsku oraz Komendy Powiatowej Policji. Zarówno strażacy jak i policjanci zapoznali dzieci ze swoja pracą oraz zaprezentowali im sprzęt specjalistyczny.
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartowała już po raz szósty 15 czerwca. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl