ZS nr 2 w kolejnym projekcie

Uczniowie ZS nr 2 w Płońsku przystąpili do międzynarodowego projektu. Jest on ściśle powiązany z wyjazdem tych uczniów na praktyki zawodowe do Rimini we Włoszech we wrześniu 2021 roku, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".


Jak informuje szkoła, uczestnicy z krajów Europy Północnej i Południowej porównują swoje wizyty w krajach położonych daleko od ojczyzny w dwóch kierunkach: północnym i południowym. Przenalizują, podzielą się i zastanawiają nad swoimi oczekiwaniami i doświadczeniami z prawdziwego życia.
W ramach projektu uczniowie będą: bawić się poznając różnice i podobieństwa kulturowe, doskonalić umiejętność wyrażania własnego punktu widzenia z szacunkiem dla innych, współpracować w międzynarodowym zespole, ćwiczyć znajomość języków obcych, korzystać z nowoczesnych technologii oraz zastanowić się nad swoją przyszłą pracą. W projekcie wykorzystane zostaną różne narzędzia technologii informacyjnej, np. formularze Google, WordArt.com, PowerPoint czy Prezi. Produktem finalnym będzie publiczna Twinspace, na platfrormie eTwinning.
Oprócz płońskiej szkoły do projektu przystąpiły następujące placówki: Zespół Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie, Colegio Alcaste z Hiszpanii
Çarşamba Fen Lisesi z Çarşambi w Turcji, Nefise Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Sincan w Turcji, Bandırma Kemal Pireci Anadolu Lisesi z Bandırma w Turcji. 17 stycznia odbyło się online wstępne spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyła Ewelina Brzeska. Ustalono harmonogram projektu i formy współpracy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl