ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dożynki w Krzynowłodze Małej: Kolorowo, radośnie i tłumnie

Mieszkańcy Krzynowłogi Małej po raz pierwszy w historii mogli być uczestnikami dożynkowej imprezy - u siebie. Nigdy bowiem wcześniej gmina nie była gospodarzem takiego wydarzenia.

Mieszkańcy tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Przasnyskiego i Wójta Gminy. Były to bowiem dożynki powiatowo-gminne. Na początek pieczołowicie przygotowane wieńce i dary znalazły swoje miejsce w świątyni. Mszę świętą dziękczynną celebrował ksiądz proboszcz Jacek Wichorowski. Wieńce, które wniesiono do kościoła zaskakiwały pomysłowością i misternym wykonaniem. Mozolnie uwite z kłosów tegorocznych zbóż, ozdobione kwiatami, owocami i warzywami. Dominowały motywy religijne i żniwne.

Po mszy barwny korowód z wieńcami przemaszerował na gminne boisko. Poprowadziła go Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej. Tam uroczystości rozpoczęły się wystąpieniami gospodarzy i zaproszonych gości. Odczytano listy gratulacyjne m.in. od Prezydenta Andrzeja Dudy, Marszałka Struzika, Ministra Rolnictwa Roberta Torusa. Wieńce i dary na czas uroczystości spoczęły obok sceny na specjalnie przygotowanym podeście. Funkcję starostów dożynkowych pełnili Aldona i Sławomir Ostrowscy, prowadzący gospodarstwo rolne o powierzchni około 60 ha, które zajmuje się produkcją mleka i mięsa. Przekazali pięknie wypieczony i ozdobiony chleb z tegorocznego ziarna staroście, wójtowi i proboszczowi. Ci zaś obdarowani chlebem podzielili się nim z mieszkańcami.

Wójt gminy Jerzy Humięcki podziękował rolnikom za ich całoroczny trud. 

Więcej w TC nr 37 z 12 września 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment