Jednorożec: Marsz dla Polski i… Patrycji

Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” z okazji 104 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowało ulicami swojej miejscowości 2,5 km marsz z flagą. Impreza oprócz charakteru patriotycznego miała aspekt charytatywny – zbiórkę pieniędzy dla Patrycji.

Patrycja Chmielińska, to mieszkanka gminy, młoda osoba od wielu lat potrzebująca pomocy na rehabilitację, zakup łóżka i zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Datki zebrane do puszki wpłacone zostaną na konto zbiórki zrzutka.pl. Kwoty oczywiście dowolne, ale jak to mówią - grosz do grosza... dlatego zróbmy co możemy dla Patrycji!.

Mała Patrycja w 2005, jako 2-letnie dziecko, uległa nieszczęsnemu wypadkowi, w wyniku tego zdarzenia doznała uszkodzeń neurologicznych, nastąpiło cofnięcie w rozwoju psychoruchowym, intelektualnym, doszło do zaburzeń napięcia mięśniowego i postępującej deformacji postawy ciała. Taki wypadek to szok dla całej rodziny, z dnia na dzień pełne życia dziecko zostało przykute do szpitalnego łóżka. Do dziś dnia, 19-letnia Patrycja przebywa najczęściej w pozycji leżącej, nie przemieszcza się samodzielnie i nie wykonuje celowych ruchów rękoma. Potrafi siedzieć z asekuracją, jest też rehabilitowana w placówce specjalistycznej oraz leczona z powodu padaczki. Wymaga całodobowej opieki. Jest całkowicie zależna od rodziny. Mimo cierpienia Patrycja często się uśmiecha. Rozpoznaje osoby z najbliższego otoczenia, lubi przebywać u nich na kolanach, komunikuje im podstawowe reakcje, ma swoje ulubione dźwięki i melodie. Jest zainteresowana otoczeniem, obserwuje przemieszczające się osoby, lubi jak się do niej mówi. Przy opiekunach czuje się bezpiecznie.

Patrycja obecnie nie znajduje się pod opieką żadnej fundacji. Rodzice rzadko korzystają z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych. Nie odbyła się nigdy żadna zbiórka w celu zabezpieczenia środków na rehabilitację czy leczenie.

W listopadowym marszu dla Patrycji szli mieszkańcy gminy na czele z wójtem Krzysztofem Iwulskim. Po marszu odbyło się losowanie nagród oraz słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Organizatorom, udało się zebrać do puszki dla Patrycji kwotę 1510 złotych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl