ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jest umowa z projektantem Środowiskowego Domu Samopomocy

Samorząd powiatu przasnyskiego otrzymał w 2020 roku od gminy Przasnysz budynek dawnej szkoły w Obrębie z przeznaczeniem na utworzenie tam Środowiskowego Domu Samopomocy.

Po dokonaniu oceny stanu technicznego nieruchomości Starostwo Powiatowe okazało się jednak, że generalny remont obiektu byłby dużo droższy, niż budowa nowego budynku. Z tego powodu Zarząd Powiatu zaplanował budowę nowego ŚDS na własnej nieruchomości, w pełni uzbrojonej i przygotowanej od strony formalno-prawnej w sąsiedztwie DPS przy ul. Rudej w Przasnyszu. 
- Warunkiem ubiegania się o wsparcie finansowe powstania ŚDS jest posiadanie dokumentacji techniczno-kosztorysowej projektu. Warunek taki występuje praktycznie we wszystkich naborach wniosków o dofinansowanie, zarówno w programach krajowych, jak też unijnych. Z tego powodu 27 maja 2021 roku w gabinecie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego podpisano umowę z projektantem, który wykona dokumentację projektowo-wykonawczą oraz kosztorysową inwestycji. Po opracowaniu dokumentacji - która zgodnie z umową ma być gotowa do końca sierpnia bieżącego roku - i analizie kosztów powiat złoży wniosek do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie zadania - informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. 

Komentarze obsługiwane przez CComment