ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niewybuchy na polu

Il.

Podczas prac polowych w gminie Czernice Borowe znaleziono dwa niewybuchy. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych oraz powiadomili saperów, którzy wywieźli niewybuchy na poligon.

14 kwietnia w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Pierzchałach, na terenie gminy Czernice Borowe. 40-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego podczas wykonywania prac polowych znalazła  niewybuchy. Kobieta przerwała pracę i poinformowała policję.
- Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że są to dwa pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pociski na poligon - informuje mł. asp. Ilona Cichocka z KPP w Przasnyszu.
Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia, nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu jej przybycia zabezpieczyć to miejsce przed dostępem osób postronnych.
- Informując policję należy: precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić, co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku.
Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: 47 70 482 00KPP Przasnysz

 

Komentarze obsługiwane przez CComment