Osówiec najlepszy

Po rocznej przerwie do gminy Przasnysz powróciła Sołtysiada. W tym roku impreza odbyła się już ósmy raz i ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. W zmaganiach w Bogatem wzięły udział wszystkie sołectwa, a dzielne reprezentacje walczyły o miano najlepszej drużyny i wsi.

Organizatorzy – wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem – ponownie mogli cieszyć się z tego integracyjnego spotkania. Sołtysiada ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę i poznawanie regionu gdzie mieszkamy –  jedną z konkurencji stanowił test z wiedzy o gminie.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące siedem sołectw: Bartniki, Bogate, Dobrzankowo, Gostkowo, Mchowo, Osówiec Szlachecki, Wielodróż. Jury w składzie: Bogumiła Umińska, Elżbieta Urban i Anna Żukowska oceniało wszystkie konkurencje, tak by sprawiedliwie wyłonić zwycięzcę. Każde z sołectw zaprezentowało się w kilku dziedzinach, były to występy artystyczne, sposób na promocję sołectwa, konkursowe przekąski, najlepszy portret sołtysa, nie zabrakło też konkurencji zręcznościowych. Jest to wyjątkowa impreza, która przyciąga wiele osób, pozwala się lepiej poznać i zacieśniać wzajemne relacje, nie tylko w okręgu własnej miejscowości, a całej gminy.

Po zaciętych bojach i zmaganiach przyszedł czas na obrady jury. W tym czasie na scenie pojawił się  Klub Seniora z Bogatego. Najlepszym sołectwem został Osówiec Szlachecki, wyróżniono też drużyny z Wielodroża i Bartników. Wszystkie sołectwa uczestniczące w turnieju otrzymały symboliczne czeki na nagrody rzeczowe, natomiast zwycięskie sołectwo otrzymało przechodni Puchar Wójta Gminy. Po ogłoszeniu wystąpił Piotr Goliasz. Kolejne potyczki już za rok!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl