ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych oficjalnie otwarty

Oficjalne otwarcie punktu odbyło się w poniedziałek, 19 kwietnia w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Z tej okazji do Przasnysza przybyli m.in. Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, Zbigniewa Terka, Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W uroczystym otwarciu uczestniczyli również Krzysztof Bieńkowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego i Grzegorz Magnuszewski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

- Powstanie tych punktów pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu szczepień w województwie mazowieckim, jak i w całej Polsce. Naszym priorytetem jest, aby w krótkim czasie udało się zaszczepić, jak najwięcej osób, co pozwoli nam na powrót do normalności - powiedział Konstanty Radziwiłł.

- Jako samorząd powiatowy staramy się wykonywać trudne zadania z myślą o zdrowiu i życiu naszych mieszkańców. Bardzo się cieszymy, że w powiecie przasnyskim powstał jeden z pierwszych na Mazowszu Punkt Szczepień Powszechnych, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej zaszczepić większą liczbę osób, niż zostało to wcześniej przewidziane - stwierdził z kolei Krzysztof Bieńkowski.

Punkt Szczepień Powszechnych w Przasnyszu przy ul. Sadowej 5 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. W pierwszym dniu funkcjonowania punktu mieszkańcy powiatu bardzo chętnie zgłaszali się w celu zapisania się na szczepienie bądź przyjęcie pierwszej dawki. Teraz warunkiem jest wcześniej zadeklarowana chęć zaszczepienia. W innym przypadku - bez deklaracji - pacjent rejestrowany jest na dany termin.

Komentarze obsługiwane przez CComment