Przasnysz bardziej gospodarczy

Przasnyski magistrat podsumował czerwcowe wyniki dotyczące zakładania nowych działalności gospodarczych przez mieszkańców miasta. Można powiedzieć, że ludzie, szczególnie młodzi, są chętni do pracy, nie boją się wyzwań i stawiają na rozwój. Są bowiem najliczniejszą grupą wiekową, która w czerwcu zdecydowała się rozpocząć nową działalność gospodarczą.

W ubiegłym miesiącu dziesięciu przedsiębiorców rozpoczęło nową działalność. W obliczu trudności ze znalezieniem pracy warto czasem zastanowić się czy nie lepiej jest pracować samemu dla siebie i być swoim własnym szefem. Taka decyzja wymaga zapewne odwagi, ale w przyszłości może przynieść wiele korzyści. Do tej liczby można dodać kolejne trzy działalności, które po czasowym zawieszeniu wróciły na rynek i znów są aktywne.

Niestety w podsumowaniu są też mniej optymistyczne dane. Na zawieszenie pracy zdecydowało się trzech przedsiębiorców. Być może jest to moment na podjęcie bardziej wiążących decyzji i przemyślenie aktualnych dochodów, strat i aktualnej sytuacji na rynku. Na drastyczną decyzję zamknięcia działalności zdecydowało się również trzech właścicieli firm w Przasnyszu.

Urząd opublikował tez dane dotyczące w/w wieku przedsiębiorców. Wśród dziesięciu osób, które zdecydowały się spróbować swoich samodzielnych sił na rynku, aż siedem jest w wieku od 19 do 30 lat. Dwie osoby wpisują się w zakres od 31 do 40 lat i tylko jedna do lat 50. Być może jest to spowodowane większą odwagą w młodym wieku, która z czasem może ustąpić miejsca doświadczeniu i większej roztropności w podejmowaniu decyzji. Niemniej jednak, warto ryzykować i wypływać na szerokie wody własnego biznesu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież