Przebudowa mostu w Obrębie

Most i droga w Obrębie, w kierunku Przasnysza przechodzą gruntowny remont. Wartość projektu to 4 mln zł.

Starostwo powiatowe podjęło się kolejnej inwestycji za pokaźną sumę. Połowa ze wspomnianych środków została pozyskana z Ministerstwa Finansów. Dzięki temu będzie można gruntownie przebudować most w Obrębie a także drogę w kierunku Przasnysza. Już teraz na tym odcinku pojawiają się utrudnienia, zmiana kierunku ruchu, na co szczególnie muszą uważać kierowcy i inni użytkownicy tej trasy. Jak informuje starostwo remont będzie trwał do grudnia tego roku. Niestety z modernizacją mostu wiąże się też całkowite zamknięcie tej drogi. Najprawdopodobniej zostanie wytyczony tymczasowy objazd.

– Podjęte prace mogą się wydłużyć, w zależności od warunków i okoliczności. W tym momencie (piątek 22 października) mogę powiedzieć, że most będzie wyłączony z ruchu, nawet do grudnia, a potem może zostać wprowadzony ruch wahadłowy. W tym momencie jest już wytyczony objazd dla kierowców – mówi nam Artur Marchewka z Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu.

W takiej sytuacji warto pamiętać, że po okresie niedogodności związanych z zamknięciem mostu, objazdem i pracami drogowymi, przyjdzie czas, kiedy to nowa droga znów będzie otwarta i to w dużo lepszym stanie.

Mapa objazdu: PZD Przasnysz:
objazd-mapa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl