Przeszkolone na wszelki wypadek
Dzięki partnerstwu z Fundacją PZU oraz dofinansowaniu Koło Gospodyń Wiejskich w Czernicach Borowych mogło zrealizować projekt pt. "W trosce o życie swoje i innych". Do projektu zostało zaproszone 6 KGW działających na terenie gminy Czernice Borowe. Ogółem w przedsięwzięciu udział wzięło 3o osób.
Projekt miał na celu poszerzenie wiadomości oraz nabycie wiedzy praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Szkolenie w tym zakresie przeprowadził TARBONUS - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego z Warszawy. Wykwalifikowany ratownik - pan Konrad Nawalski na fantomach uczył uczestniczki spotkania udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom. Szkolenie zostało przeprowadzone w dwóch grupach po 15 osób.
Drugim celem projektu było uzyskanie informacji na temat chorób cywilizacyjnych XXI w. Zabiegane i zapracowane kobiety nie zawsze mają czas sięgnąć do literatury fachowej, a chodziło o to żeby wiedzieć co powoduje powstawanie tych chorób, jak można zmienić swój styl życia aby uniknąć zachorowania. Bezcenne były informacje jak zmienić dietę i jak bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu niezależnie od wieku. Wiedzy na ten temat dostarczyła uczestnikom pani Dorota Kawiecka - nauczyciel w Policealnej Szkole Medycznej w Przasnyszu. Na spotkaniu nie zabrakło również tematu profilaktyki. Wszystkie uczestniczki spotkania mogły zmierzyć sobie poziom cukru i sprawdzić ewentualne zagrożenie cukrzycą.
- Uważamy, że projekt był potrzebny i pożyteczny. Zagrożenie nieszczęśliwymi wypadkami istnieje nie tylko na drogach, ale również w gospodarstwach rolnych czy w domu. Posiadając wiedzę jak pomóc drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia można uratować niejednego człowieka. Jako Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniach Borowych składamy serdeczne podziękowania Partnerowi Fundacji PZU za umożliwienie nam realizacji projektu - mówi Marianna Sobieraj z KGW
Komentarze obsługiwane przez CComment