ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu

fot. D. Bojarska

W piątek, 23 kwietnia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

- Ze względu na panujące warunki epidemiczne na terenie kraju tegoroczne święto ma szczególny charakter, ale nie tylko dlatego. Dzisiejszy dzień zapisze się jako ten szczególny w historii przasnyskiej jednostki wojskowej, przede wszystkim ze względu na fakt otrzymania proporców rozpoznawczych Dowódcy Ośrodka i Dowódcy Batalionu Walki Elektronicznej. Symbole te przez całe dziesięciolecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi i od dzisiejszego dnia towarzyszyły będą również nam. Kryją one w sobie bliskie sercu każdego żołnierza ośrodka wartości obowiązku wobec ojczyzny i zarazem szczególnego zdyscyplinowania, ściśle związanego z przynależnością do przasnyskiej jednostki. To właśnie utożsamianie się z tymi wartościami nadaje sens służbie wojskowej, uczy odpowiedzialności, zaszczepia w sercu i umyśle sprawę najważniejszą, godne reprezentowanie 2. Ośrodka Radioelektronicznego - podkreślił dowódca płk dypl. Bogusław Postek.

Zbiórka była również okazją do wręczenia podziękowań fundatorom i zarazem ojcom chrzestnym proporców rozpoznawczych: staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu oraz burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu.

Dowódca przekazał również pamiątkowy ryngraf oraz coin zwycięzcy licytacji na rzecz wsparcia Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju - wicestaroście, a także byłemu dowódcy ośrodka - płk. rez. Waldemarowi Trochimiukowi.

Nie zapomniał też o żołnierzach i pracownikach przasnyskiej jednostki wojskowej. - W dniu naszego święta chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną służbę i pracę na rzecz budowania solidnego i sprawnie funkcjonującego 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Rozwój przasnyskiej jednostki dokonujący się na przestrzeni ostatnich dwóch lat zawdzięczam również wam, którzy poprzez swoje zaangażowanie oraz rzetelną służbę i pracę wnieśliście duży wkład w jej ostateczny kształt.

Podczas zbiórki komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie ppłk Krzysztof Futyma wręczył medal za zasługi dla obronności kraju państwu Dorocie i Kazimierzowi Węgierskim, którzy wychowali trzech swoich synów na wzorowych żołnierzy.

Komentarze obsługiwane przez CComment