W grupie siła

Zjednoczone siły przasnyskiej policji, 2 Ośrodka Radioelektronicznego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego przechodziły ćwiczenia, mające na celu usprawnienie współpracy między tymi jednostkami, podczas wspólnej akcji.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe odbyły się 17 listopada na terenie jednostki wojskowej w Przasnyszu. Wedle scenariusza funkcjonariusze mieli poradzić sobie z atakiem na magazyn uzbrojenia, a także z kradzieżą broni i amunicji z tego obiektu. – Pomiędzy służbą wartowniczą, a sprawcami, doszło do wymiany ognia. Na miejsce zdarzenia, skierowane zostały patrole z KPP, jednostki PPSP oraz karetki pogotowia. Policja, podjęła działania pościgowo – blokadowe za sprawcami kradzieży. W trakcie podjętych czynności przez policję i inne służby, sprawcy zostali osaczeni i zatrzymani – wyjaśnia przebieg zaplanowanej akcji asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Dzięki tego typu ćwiczeniom funkcjonariusze będą mogli w przyszłości pracować sprawnie, a co tym idzie osiągnąć zaplanowane cele i efekty. Przekłada się to oczywiście na podniesienie bezpieczeństwa w mieści i dla jego mieszkańców.

zdjęcia: KPP Przasnysz

policja1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl