Wakacyjne spotkania ze Słowianami

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza do udziału w cyklu spotkań autorskich, którym towarzyszyć będą warsztaty literackie oraz konkursy literacko-plastyczne.

Projekt „Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej” adresowany jest zarówno do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pierwszym spotkaniem, które otworzy cykl jest zaplanowana na 23 lipca rozmowa online z pisarką Martą Krajewską, autorką powieści fantastycznych, entuzjastką kultury i wierzeń wczesnych Słowian. Jest to twórczyni świata Wilczej Doliny, do którego należą zarówno nominowane do nagrody im. Zajdla opowiadanie „Daję życie, biorę śmierć”, jak i debiutancka powieść „Idź i czekaj mrozów”. Marta Krajewska z powodzeniem pisze też powieści bardziej współczesne o ludzkich emocjach z elementami grozy.

„Biblioteczne wędrówki po literaturze słowiańskiej” poruszą tematykę słowiańskiej fantastyki, romansów, kulinariów i obyczajowości oraz wierzeń. Dzieci poznają świat książek słowiańskich, które są dedykowane właśnie najmłodszym czytelnikom. Również dla nich zorganizowane zostaną trzy warsztaty literackie online pod nazwą „Słowiańskie opowieści”.

Warto też wykorzystać zebraną wiedzę i wziąć udział w konkursach „Moje życie wśród Słowian” dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat, oraz „Rymuj w słowiańskich klimatach” dla starszaków od 10 do 15 lat.

Szczegóły i więcej na temat kolejnych spotkań będą udostępniane systematycznie na stronie http://biblioteka.czerniceborowe.pl.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież