ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wkrótce ruszą prace na drodze wojewódzkiej 614

Umowa z wykonawcą została podpisana.

Umowę dotyczącą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 614 podpisano 26 maja w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "OSTRADA" Sp. z o.o. Firma zobowiązała się rozpocząć prace projektowe niezwłocznie po zawarciu umowy.
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpatrzył pozytywnie wniosek Powiatu Przasnyskiego o zwiększenie finansowania unijnego na przebudowę dróg wojewódzkich 544 i 614, co zostało sfinalizowane podpisaniem umowy podczas wizyty Marszałka Adama Struzika oraz przedstawicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego.
- Starostwo po konsultacjach z mieszkańcami poszerzyło projekt przebudowy, m.in. o budowę ronda w Krukowie, czy budowę nowego mostu na rzece Omulew, a także wiele ścieżek rowerowych, stąd większy koszt całego projektu. Droga wojewódzka będzie przebudowana systemem "Projektuj i buduj", z uwzględnieniem na bieżąco w projekcie wszelkich uwag mieszkańców co do kształtu inwestycji - informuje starostwo. 

Szacowany koszt przebudowy tej drogi zgodnie z podpisaną umową to 66,5 mln zł brutto, natomiast termin zakończenia robót budowlanych planuje się na koniec września 2023 roku.

Komentarze obsługiwane przez CComment