Wymienne wsparcie

W ramach projektu „Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w gminie miejskiej Przasnysz” mieszkańcy ziemi przasnyskiej mogą wziąć udział w inicjatywie „Przysługa za przysługę”. Akcja wymieniania przysług polega na wzajemnym wspieraniu się i pomaganiu. Osoby, które chcą dać od siebie coś, czego mogą potrzebować inni, ogłaszają się na portalu https://przasnysz.potencjaly.pl/przysluga-za-przysluge. W ten sposób buduje się pula bezpłatnych ofert, którymi można się wymieniać.

Do udziału w inicjatywie zachęca Miejski Ośrodek Kultury.
– Chcesz dzielić z kimś swoja pasję? Może szukacie kogoś do wspólnej gry w tenisa, biegania, grania na gitarze, gry planszowe lub szachy. Znacie dobrze język obcy i chcecie pomóc komuś kto ma zaległości. Jesteś złotą rączką, która potrzebuje pomocy dla siebie lub swoich bliskich itp. To właśnie tablica ogłoszeń Przysługa za przysługę jest dla ciebie – wyjaśnia MDK.

Zgromadzone oferty tworzą razem Bank Czasu – czasu, który poświęcamy innym i który sami możemy od kogoś otrzymać. Za każdym razem zaznacza się przy swoim ogłoszeniu, od kiedy do kiedy jest ono aktywne.
W ten sposób buduje się między ludźmi znacznie większa wzajemna wrażliwość społeczna. Wymiana „usług”, różnego rodzaju pomocy pozwala też zwiększyć grono swoich znajomych i kontaktów, które możemy wykorzystać i kontynuować w przyszłości.

7 lipca w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej odbyło się spotkanie w ramach działania „Kluby wsparcia” pn. „Klub rodzica” – to również działanie w ramach projektu z potencjałem w tytule. Rodzice sami zaproponowali, by poruszony został temat „Polubić siebie”. Lipcowe spotkanie poprowadziły Paulina Zaborowska i Anna Kacprzak – pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.
Szczegóły dotyczące akcji są dostępne na wcześniej wymienionej stronie, w zakładce „O projekcie”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl