ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zaśpiewały dzieciom - teledysk

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Federacja ROSA oraz nieformalna grupa „Wyszywanka” są twórcami muzycznego projektu, jakim jest nagranie teledysku „Kołysanka dla Ukrainy”.

Tę grupę tworzą obywatele Ukrainy, których los rzucił do Przasnysza. Nagranie zrealizowano w dwu językach – ukraińskim i polskim. Wykonały je wspólnie Oksana Samohorodska, Zuzanna Bęcławska, Iryna Armanowa, Barbara Bęcławska i Sofia Armanowa. Na nagraniu znalazł się także głos burmistrza Łukasza Chrostowskiego, którego wokalistki zaprosiły do udziału w projekcie. 

- Życie obywateli Ukrainy dzieli się na przed i po wybuchu wojny - powiedziała  Oksana Samohorodska, jedna z wokalistek. - Nikt z nas nie będzie już taki sam. Mamy w sobie żal, złość, niesprawiedliwości. Te uczucia zmieniły każdego z nas… Teraz moje dziecko jest już bezpieczne, za co jestem bardzo wdzięczna Polakom, mieszkańcom Przasnysza, którzy zawsze byli gotowi do pomocy, i dbali o to, abyśmy nie czuli się opuszczeni i samotni. Ja, jak nigdy dotąd, zrozumiałam, jak trzeba cenić każdą minutę życia swojego, moich dzieci i bliskich, cenić to, co się ma, żyć każdym dniem i dziękować Bogu za zdrowie, a naszym żołnierzom, którzy tracą życie, za hart ducha i odwagę.

W ten sposób Ukrainki, w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, postanowiły dać wyraz pamięci i wdzięczności dla walczących tam żołnierzy. Teledysk miał premierę w przededniu rocznicy tych tragicznych wydarzeń. 

Kołysanka nagrana została do ścieżki dźwiękowej przygotowanej przez studio Marka Karolskiego. W filmie wykorzystano materiały będące w posiadaniu Ukrainek. Nagranie było możliwe dzięki środkom finansowym przekazanym przez Dom Ukraiński.

Komentarze obsługiwane przez CComment