ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zmarła Maria Jadwiga Wysk

- Dała się poznać jako osoba zawsze życzliwa, uśmiechnięta, pełna energii i charyzmy, która nigdy się nie poddawała i działała do końca. Zapamiętamy ją jako dobrego człowieka - o taką osobę we współczesnych czasach jest coraz trudniej - takim słowami żegnają panią Marię burmistrz Łukasz Chrostowski, pracownicy Urzędu Miasta i Rada Miejska.

Pani Maria Wysk swoje życie zawodowe poświęciła szkole. Najpierw pracowała jako nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Lesznie potem w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie. Od 1995 roku do 1999 pełniła funkcję dyrektora szkoły w Nowej Krępie.

Bardzo aktywnie pracowała w harcerstwie, współorganizowała obozy, biwaki, rajdy, zimowiska dla harcerzy z gminy Przasnysz.

Za pracę dydaktyczno- wychowawczą, w którą wkładała wszystkie swoje siły i serce była wielokrotnie nagradzana przez dyrektora szkoły i Wójta Gminy Przasnysz. Jako wieloletnia harcerka otrzymała również nagrodę Komendanta Hufca ZHP w Przasnyszu.

Po zakończeniu kariery zawodowej rozpoczęła pracę jako wolontariuszka w Przasnyszu. Od 2009 r. była wolontariuszem w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu i w Świetlicy Socjoterapeutycznej " Promyk Jutrzenki". Za tę pracę została ogłoszona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu "Wolontariuszem Roku".

Od 2010 r. pomagała dodatkowo dzieciom niepełnosprawnym objętym opieką Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Świetlik".

Komentarze obsługiwane przez CComment