Zwycięzca odjechał hulajnogą

Piękna, ale zarazem upalna, pogoda towarzyszyła startującym podczas biegu o puchar wójta gminy Krasne. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

Uczestnicy rywalizowali na dystansach: 1 km (najmłodsi) oraz 5 i 10 kilometrów - dorośli. Trasa biegu wiodła częściowo ulicami, ale też po terenach stadniny. Biegacze na dystansie pięciu kilometrów do pokonania mieli dwie pętle, a na dziesięć cztery. Palące słońce i wysoka wilgotność sprawiły, że nie wszyscy byli w stanie przebiec do końca 10-kilometrowy dystans.

Na starcie stanęły 122 osoby, w tym wójt gminy Krasne Michał Szczepański. Zawodnicy walczyli m.in. o elektryczną hulajnogę, rowery, czy vouchery. Zwycięzcą biegu głównego okazał się Tomasz Mikulski z Łaz, który z czasem 35 min i 58 sek stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Paweł Grygo, a trzecie Dawid Zaradkiewicz z pobliskiego Wężewa.

Pełna relacja z biegu w aktualnym Tygodniku Przasnyskim z 27 czerwca.