Bezpiecznie, ale więcej interwencji domowych

Sylwester i pierwszy dzień nowego roku upłynęły w powiecie pułtuskim bezpiecznie. Nie doszło do poważnych wypadków ani zdarzeń kryminalnych, ale te dni obfitowały w liczne interwencje związane z nieporozumieniami rodzinnymi.

- W sylwestrowo-noworoczny weekend w powiecie pułtuskim pracowała większa liczba policjantów, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom – poinformowała sierż. Renata Soból z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Ruch na drogach był zdecydowanie mniejszy, odnotowano jedną niegroźną kolizję. Bardziej pracowity dla policjantów z ruchu drogowego był 1 stycznia w związku ze zwiększoną liczbą kontroli trzeźwości kierujących.

- Na brak zajęcia nie narzekali policjanci z prewencji, łącznie interweniowali kilkadziesiąt razy – powiedziała sierż. Renata Soból. – Głównym powodem były liczne nieporozumienia rodzinne i sąsiedzkie spowodowane wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu.

Składając mieszkańcom Pułtuska i powiatu pułtuskiego życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, sierż. Renata Soból w imieniu pułtuskiej policji przypomina, że „bezpieczeństwu, jak szczęściu, trzeba pomóc”, więc warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa przez cały rok, by uchronić się przed przykrymi niespodziankami.

Więcej w TC

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl