Burmistrz ma kandydata, rodzice wolą innego

Po konkursie na kandydata na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, który nikogo nie wyłonił, ruch należał do burmistrza Wojciecha Gregorczyka. Zanim powierzy stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z Kuratorium Oświaty, kandydatowi, powinien zasięgnąć opinii Rady Pedagogicznej. Burmistrz wystąpił do rady w tej sprawie. Opinia ma dotyczyć nie wieloletniej dyrektor Anny Kamińskiej, którą popierają rodzice, lecz jej kontrkandydata.

- Wystąpiłem do Rady Pedagogicznej w celu zasięgnięcia jej opinii na temat kandydata na stanowisko dyrektora pana Kamila Grabowskiego – powiedział 29 lipca podczas rozmowy telefonicznej z reporterką „TC” burmistrz Wojciech Gregorczyk.

Kamil Grabowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, trener, ratownik WOPR stanął w konkursowe szranki z obecną dyrektor Anną Kamińską, zarządzającą Jedynką już 15 lat, a wcześniej pełniącą w niej funkcję wicedyrektora. Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji rodzice uczniów Jedynki, którzy cenią i szanują obecną dyrektorkę, 29 czerwca poprosili, by burmistrz miasta Pułtusk powierzył stanowisko dyrektora placówki właśnie Annie Kamińskiej.

Całość w TC nr 30 z 26 lipca

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl