ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Coraz więcej zajęć w MCKiS

Fot. Archiwum TC/ Roman Nadaj

Dzieci i nastolatki zainteresowane rysunkiem, komiksem, śpiewem, grą na instrumentach czy teatrem znajdą coś dla siebie w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Oferta artystyczna jest bogatsza niż rok temu, pojawiły się nowe zajęcia: arteterapia.

Zajęcia dla najmłodszych, czyli dzieci od 5 do 7 lat, noszą nazwę „Plastyka dla smyka”. Drugi rok szkolny z kolei MCKiS zaprasza na zajęcia z rysunku i komiksu dla młodzieży od 14 lat. Rozwija się pułtuski teatr dziecięcy i młodzieżowy. W ofercie znalazły się i zajęcia muzyczne - gra na gitarze lub perkusji, i wokalne.

Dodatkowo powstał Klub miłośników mangi i komiksów SPLASH, którego uczestnikami mogą być uczniowie od 10 lat. 

Nowością są zajęcia o nazwie „Arteterapia – spotkania z wyobraźnią”. Powstaną dwie grupy: dzieci w wieku 7-9 lat i nieco starszych uczniów w wieku 10-13 lat. „Arteterapia za pomocą sztuk plastycznych może pomóc w odkrywaniu siebie. Pozwala na zaspokajanie takich potrzeb jak: akceptacja, poczucie bezpieczeństwa, bycie rozumianym i docenianym. Daje możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczenia emocji, w bezpiecznych warunkach”, piszą organizatorzy. 

Zapisy na poszczególne zajęcia MCKiS przyjmuje w sekretariacie lub telefonicznie (23 692 84 21). Koszt zajęć waha się od 50 zł do 70 zł (zależnie od typu zajęć, miesięcznie lub za godzinę), zaś opłata członkowska w Klubie wyniesie 20 zł miesięcznie.

Całość w TC nr 38 z 19.09.

Fot. Archiwum TC/RN

Zajęcia muzyczne poprowadzą m.in. laureaci konkursu wokalno-muzycznego – „Polski Rock” 2021: Karolina Ambroziak (trzecia od prawej) i Maciej Komorowski (stoi obok niej) oraz Stanisław Rudnicki (pierwszy od lewej)

Komentarze obsługiwane przez CComment