ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Il. KPP w Pułtusku

Mieszkaniec gminy Winnica wsiadł pijany za kierownicę bmw. Został zatrzymany przez policjanta z komisariatu w Nasielsku, w jego czasie wolnym od służby. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i nie tylko za to.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie, 7 maja w gminie Winnica. Będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy z nasielskiego komisariatu, zwrócił uwagę na jadące "zygzakiem" bmw. Nie zastanawiając się ani chwili, postanowił zatrzymać auto, uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę.

- Dzielnicowy chciał zweryfikować powód tak nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy bmw, który wjechał na pobliską posesję. Podchodząc do pojazdu, zauważył, że siedzący za kierownicą mężczyzna znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Uniemożliwił mu kontynuowanie podróży - poinformowała podkom. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Maz.

O incydencie został zawiadomiony oficer dyżurny pułtuskiej komendy, który na miejsce skierował patrol z posterunku w Pokrzywnicy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy. 69-letni mieszkaniec gminy Winnica był kompletnie pijany. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma również zatrzymane prawo jazdy, a bmw nie posiada wymaganego ubezpieczenia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

- Dzięki zdecydowanej postawie i właściwej reakcji policjanta, udało się wyeliminować z ruchu kolejnego lekkomyślnego kierowcę. Dzielnicowy udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę - powiedziała podkom. Joanna Wielocha.

Więcej w TC

 

Komentarze obsługiwane przez CComment