ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dyrektorka i nauczycielki pożegnały się ze szkołą

Fot. Trójka Pułtusk/FB

Od 1 września w gabinecie dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki nie zobaczymy Doroty Karzulewskiej, zaś w pokoju nauczycielskim w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku Barbary Grąbczewskiej i Teresy Zielińskiej. Te znane i cenione nauczycielki pożegnały się ze swoimi szkołami i odeszły na emeryturę.

Dorota Karzulewska pożegnała się z Trójką lub Trójeczką, jak bywa nazywana PSP nr 3, po 41 latach pracy w szkole, w tym 24 latach na stanowisku dyrektora. Na emeryturę zamierzała odejść w 2018 r., ostatecznie została na kolejną pięcioletnią kadencję do 31 sierpnia br.

Pożegnanie dyrektorki z Trójką

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki to jedna z sześciu szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Pułtusk. Znana jest z takich inicjatyw jak konkurs ortograficzny „O pióro Burmistrza” i inne konkursy sprawdzające wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów oraz najpierw ogólnopolski, obecnie Międzynarodowy Konkurs Piosenek Polskich Wykonawców lat 60. i 70. XX w. „W sześciu strunach zaklęta muzyka”, w którym w ubiegłym roku wzięła udział m.in. młodzież z Ukrainy. Słynie również z organizacji akcji charytatywnych na rzecz dzieci i młodzieży chorych czy z niepełnosprawnościami, włączyła się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany przez OSP w Grabówcu, który poprzedziły wydarzenia w szkole.

Fot. Trójka Pułtusk/ FB 

Taki wizerunek Trójki tworzyła wraz z kadrą pedagogiczną i pracownikami szkoły oraz uczniami, wspieranymi przez rodziców, Dorota Karzulewska. Pożegnała się ze społecznością szkolną i sztandarem Trójki, przyklęknąwszy na jedno kolano, co stanowi „świadectwo szacunku dla tych, którzy przez lata tę szkołę tworzyli, ale i tych, którzy kiedyś będą zapisywać w niej swoją historię”. Słowa uznania usłyszała od burmistrza Wojciecha Gregorczyka, który jej i wieloletniej wicedyrektor, a od 1 września br. dyrektor, Izabeli Trzcińskiej, nauczycielkom o „sercach pięknych, dobrych i mądrych”, zaangażowanym w pracę w oświacie, wręczył nagrody. 

Nauczycielki pożegnały się z Prusem

Po kilkudziesięciu latach pracy nauczycielskiej na emeryturę odeszły również dwie znane w powiecie, szanowane i lubiane nauczycielki Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, Barbara Grąbczewska i Teresa Zielińska. „Ciepłe, życzliwe, pomocne, które mocno wpisały się w historię szkoły. Nauczycielki, których będzie brakowało…”, charakteryzuje je Prus.

Fot. Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku 

Barbara Grąbczewska to nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, przygotowująca uczniów do konkursów i olimpiad, realizująca wraz z koleżankami i młodzieżą szereg projektów, adresowanych nie tylko do społeczności szkolnej. 

Teresa Zielińska to nauczycielka wychowania fizycznego, przygotowująca klasy maturalne do wykonania podczas studniówek poloneza (nie inaczej było w tym roku), włączająca się w akcje charytatywne, szczególnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Z Prusem pożegnało się też dwoje nauczycieli zmieniających miejsce pracy: ks. Piotr Pieczewski i polonistka, rusycystka Justyna Rachuba-Mućka, którzy również usłyszeli podziękowania i życzenia.

Cały artykuł w TC nr 37 z 12.09.2023 

Komentarze obsługiwane przez CComment