ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza - 12-17 września

Il. Organizatorzy

Od poniedziałku, 12 września trwa święto Pułtuska i pułtuszczan. Tegoroczne obchody nabierają tempa w piątek, 15 września. Kolejne dwa dni również będą pełne wydarzeń: jedne wpisały się w program obchodów, inne im towarzyszą. Na XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza mieszkańców i gości zaprasza burmistrz Pułtuska i pozostali organizatorzy.

Za nami: Mały Bieg Mateuszowy, Wyścig po historię, zawody lekkoatletyczne dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych oraz konferencja „Szanse społeczeństwa obywatelskiego w Polsce”, odbywająca się w Domu Polonii.

Piątkowe obchody, 15 września rozpoczynają się otwarciem wystawy malarstwa Georgija Asłanjana w kaplicy Marii Magdaleny. W amfiteatrze przed południem posłuchamy uczestników V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Polskich Wykonawców z lat 60.i 70. „W sześciu strunach zaklęta muzyka”. Odbędą się dwa jubileuszowe spotkania: zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego i z okazji jubileuszu 55-lecia Klubu HDK PCK „Kropla życia” w Pułtusku. W piątek również: Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, a po południu w amfiteatrze show taneczne Studia Tańca SWAG Olgi Nitkowskiej-Brejnak, amfiteatr. Zwieńczeniem dnia będzie przedstawienie „8 kobiet” w wykonaniu teatru Hurragram w kinie MCKiS.

Kolejne dni przyniosą następne wydarzenia, w tym uroczystą sesję Rady Miejskiej i korowód oraz Wiktorię Wiedeńską, czyli spotkanie z husarią – w sobotę, a w niedzielę mszę św. odpustową w bazylice w intencji m.in. mieszkańców Ziemi Pułtuskiej i Ojczyzny oraz kolejną odsłonę spotkania z husarią. Nie zabraknie koncertów – Maciej Komorowski Band, Grzegorz Hyży, Marcin Wyrostek i inni, zawodów, prezentacji i atrakcji oraz wydarzeń towarzyszących.

Zapraszają: Rada Miejska w Pułtusku i Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Akcja Katolicka przy Parafii św. Mateusza w Pułtusku. Lista współorganizatorów jest o wiele dłuższa. Nie byłoby świętowania, gdyby nie sponsorzy strategiczni.

Warto być w Pułtusku – 15-16-17 września, piątek – sobota – niedziela.

Szczegóły na plakacie

Komentarze obsługiwane przez CComment