ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Komendant pożegnał się ze służbą i Pułtuskiem

Fot. KPP w Pułtusku

Mł. insp. Paweł Antośkiewicz, komendant powiatowy policji w Pułtusku po ponad 28 latach służby podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Uroczyście zdał obowiązki służbowe i pożegnał się z policjantami i pracownikami cywilnymi Komendy Powiatowej Policji, samorządowcami, przedstawicielami instytucji 28 lutego. Pożegnał się również z Pułtuskiem, do którego wrócił w 2022 r. po przerwie.

Uroczyste zdanie przez mł. insp. Pawła Antośkiewicza obowiązków służbowych odbyło się w obecności p.o. I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu insp. Piotra Janika, policjantów i pracowników cywilnych Policji, przedstawicieli: samorządów, instytucji, sądu, prokuratury, straży, związków zawodowych, komendantów sąsiednich jednostek oraz najbliższej rodziny i przyjaciół. Odczytany został rozkaz personalny komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu o zwolnieniu ze służby mł. insp. Pawła Antośkiewicza w związku z przejściem na emeryturę.

Paweł Antośkiewicz służbę w Policji rozpoczął w 1995 r. Ukończył Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku i Akademię Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku. Egzamin oficerski złożył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W latach 2017-2019 r. pełnił służbę w Pułtusku jako p.o. zastępcy, a potem I zastępca komendanta powiatowego policji. Do Pułtuska ponownie został oddelegowany we wrześniu 2022 r. do pełnienia obowiązków komendanta. Na stanowisko komendanta podinsp. Paweł Antośkiewicz został powołany 20 grudnia 2022 r.  Zastąpił na tym miejscu zmarłego 3 września 2022 r. insp. Jarosława Olszewskiego, z którym służył w pułtuskiej komendzie i który charakteryzował go jako tego, kto „zna się na policyjnym rzemiośle, jest człowiekiem inteligentnym, odważnym, nie bojącym się podejmować decyzji”. Zapewnił wówczas, że „dołoży wszelkich starań, aby wiedzę i zdobyte dotychczas doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pułtuskiego”. Mł. insp. Paweł Antośkiewicz otrzymał odznaczenia: Srebrny Medal za Długoletnią Służbę i Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”. Jego pożegnanie z komendą to również pożegnanie z Pułtuskiem i powiatem, gdyż rodzinnie jest związany z Ostrołęką.

Decyzją personalną komendanta wojewódzkiego o powierzaniu pełnienia obowiązków na stanowisku  komendanta powiatowego szefem pułtuskiej KPP został mł. insp. Sławomir Żelechowski, dotychczas I zastępca komendanta powiatowego. Podziękował za obdarzenie go zaufaniem oraz wyraził nadzieję na owocną współpracę z policjantami i pracownikami.

Cały artykuł w TC nr 10 z 5.03.

Komentarze obsługiwane przez CComment