ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zmiana szefa w Nadleśnictwie Pułtusk

Fot. Nadleśnictwo Wyszków

Robert Wielkowski, dotychczasowy nadleśniczy Nadleśnictwa Pułtusk już nie pełni tej funkcji. Od 23 lutego szefuje Nadleśnictwu Wyszków, w którym wcześniej przepracował wiele lat. Na stanowisku w Pułtusku zastąpił go Roman Dudek, wcześniej pracujący w pułtuskich lasach jako leśniczy.

Nadleśnictwem Pułtusk Robert Wielkowski zarządzał od 31 maja 2017 r.; przejął je po Romanie Jankowskim. Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Łomży i Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, po studiach krótko pracował w Przasnyszu. Przeszedł większość szczebli kariery leśnej w Lasach Państwowych – był stażystą, podleśniczym, leśniczym, inżynierem nadzoru i zastępcą nadleśniczego. Tę ostatnią funkcję pełnił, zanim trafił do Pułtuska, w Nadleśnictwie Wyszków.

To do Wyszkowa Robert Wielkowski, który od lat jest mieszkańcem powiatu wyszkowskiego, został powołany z dniem 23 lutego przez p.o. dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Tomasza Józwiaka na stanowisko nadleśniczego. Jego poprzednik Waldemar Wańczyk, jak informuje Nadleśnictwo Wyszków, został przeniesiony na podobne stanowisko, tylko do Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.

Tego samego dnia na stanowisko szefa Nadleśnictwa Pułtusk został powołany Roman Dudek.  

Fot. www.krosno.lasy.gov.pl

Absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, doktor nauk filozoficznych, jak podaje Krzysztof Rylski, inżynier nadzoru i rzecznik Nadleśnictwa Pułtusk, ukończył studia podyplomowe w Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie oraz Studia Menadżerskie MBA w Warszawie. Pracował ostatnio w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych na stanowisku inspektora LP, a wcześniej jako nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo, które obecnie objął, nie jest mu obce, bo pracował w nim jako leśniczy i z jego terenu pochodzi. 

Cały artykuł w TC nr 10 z 5.03. 

Komentarze obsługiwane przez CComment