Pułtusk celuje do futsalowej ekstraklasy. 30 czerwca nabór do zespołu II Ligi

30 czerwca otwarty trening o godzinie 20:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 na Popławach i nabór do II ligowego zespołu. W Pułtusku powstał nowy klub. To „Wenecja Pułtusk”, która w II lidze futsalu będzie walczyła o awans do I ligi na obszarze 3 województw – mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego. Rusza nabór do drużyny, która już 21 sierpnia w Pułtusku rozegra premierowy mecz z Legią Warszawa.

Pułtuski klub przejął możliwość gry w II polskiej lidze futsalu PZPN od klubu Podkowa Teqball Club. Aspiracje są bardzo duże. „W przeciągu kilku lat chcemy dostać się do futsalowej ekstraklasy i być liczącym się klubem w Polsce” - mówi Bartłomiej Wasążnik – Prezes Pułtuskiego Stowarzyszenia Futsalu „Wenecja Pułtusk”. „Wierzę, że Pułtusk pokocha futsal, a futsal pokocha Pułtusk!” - dodaje.

Na prezentację zawodników przyjdzie czas podczas planowanej konferencji prasowej. Tymczasem trwa nabór do II ligowego zespołu. 30 czerwca br. o godzinie 20:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 na Popławach, odbędzie się otwarty trening, na który może przyjść każdy, powyżej 16 roku życia, kto chce spróbować swoich sił w Futsalu. Podczas treningu odbędzie się nabór do drużyny, która już 21 sierpnia rozegra premierowy mecz z Legią w Pułtusku. Trening otwarty poprowadzi Patryk Kamiński - trener Wenecji Pułtusk, który jako zawodowy piłkarz występował m.in. w SC Amaliendorf-Aalfang, SV Waidhofen/Thaya. Patryk Kamiński jest również reprezentantem Polski w Teqball.

 

futsal-zawodnicy

BH 

Całość w "TC". 

Fot. Archiwum klubu Wenecja Pułtusk

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl