ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trzej Królowie na pułtuskim rynku

Gwiazda betlejemska poprowadziła mieszkańców, którzy przeszli 6 stycznia ulicami Pułtuska w Orszaku Trzech Króli, aby złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Żywa szopka przy bazylice zgromadziła tłum wiernych.

Orszak wyruszył z bazyliki po mszy św. o godz. 10.30.  Mieszkańcy, w myśl hasła tegorocznego orszaku "Niechaj prowadzi nas gwiazda", przeszli ulicami zabytkowej wyspy, zatrzymując się aby wysłuchać i obejrzeć wymowne inscenizacje.
Gdy dotarli do "pułtuskiego Betlejem", które usytuowano przy bazylice, złożyli pokłon maleńkiemu Jezusowi. Nie lada atrakcją dla wszystkich był żywa szopka. W rolę Świętej Rodziny wcielili się Paulina i Łukasz Wydrowie z Lipnik Starych. O ciepły posiłek dla uczestników uroczystości zadbała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki. Korony dla uczestników Orszaku przygotowywały wszystkie pułtuskie szkoły.

Na tegoroczne widowisko zaprosili: Akcja Katolicka przy parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku i proboszcz tej parafii, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku oraz samorząd Gminy Pułtusk.
bh

Fot. BH

Komentarze obsługiwane przez CComment