ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Tydzień pełen wrażeń nad Narwią. XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Fot. Zdzisław Smardzewski

Od poniedziałku, 12 do niedzieli, 17 września trwało święto Pułtuska i pułtuszczan oraz ich gości. Na XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza złożyły się: koncerty, jubileusze, zawody i turnieje, piknik z husarią, odpustowa msza św., uroczysta sesja, barwny korowód i inne wydarzenia.

Niezależnie od ich charakteru dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu nad Narwią.

– Takie wydarzenia są potrzebne – podkreślił burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk, który powitał uczestników Dni Patrona w sobotnie popołudnie 16 września ze sceny na rynku. Zaprosił do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Zanim nastąpiło oficjalne powitanie, ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Przejście wokół rynku poprzedziła uroczysta sesja Rady Miejskiej w Sali Maneż Domu Polonii, podczas której nadano medale „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. 

Gwiazdą sobotniego wieczoru był wokalista Grzegorz Hyży z zespołem, a jego koncert poprzedził występ pułtuskiego zespołu Maciej Komorowski Band. Wcześniej zaprezentowali się artyści z Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki, zagrała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zaśpiewali laureaci V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Polskich Wykonawców z lat 60. i 70. „W sześciu strunach zaklęta muzyka”.

Tradycyjnie, w niedzielne południe, 17 września, w bazylice została odprawiona msza św. odpustowa w intencji Ojczyzny, mieszkańców Ziemi Pułtuskiej, członków Klubu HDK „Kropla Życia” i społeczności ZSZ im. Jana Ruszkowskiego. Przewodniczył jej ks. bp. Roman Marcinkowski, a wzięła w niej udział husaria. Po mszy nastąpiła Parada Wiktorii Wiedeńskiej, czyli przemarsz do zamku, gdzie odbyły się pokazy (trwały już w sobotę) i Wielki Finał Ligi Husarskiej. 

XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza zorganizowali: Burmistrz Miasta Pułtusk, Rada Miejska i Akcja Katolicka przy Parafii św. Mateusza. Lista współorganizatorów, tak jak sponsorów, jest długa.

Warto było spędzić czas w Pułtusku.

Relacja i fotorelacja w TC nr 38 z 19.09. 

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment