ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uroczystość przy mogile, kwiaty, program artystyczny

Fot. Starostwo w Pułtusku

Samorządy powiatu pułtuskiego i miasta Pułtusk zaprosiły mieszkańców i gości na obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Główna uroczystość odbyła się 11 listopada przy mogile żołnierzy poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r., a msza za Ojczyznę w bazylice. Delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci, obchody wzbogacił program artystyczny.

Przy mogile żołnierzy poległych w 1920 r.  zgromadziły się poczty sztandarowe. Hołd poległym w obronie Ojczyzny, po podniesieniu flagi państwowej i odegrania hymnu, oddali, składając wiązanki kwiatów, przedstawiciele władz krajowych, samorządowych, służb mundurowych, instytucji, oświaty, organizacji, stowarzyszeń i ugrupowań. 

Uroczystość główną z okazji Narodowego Święta Niepodległości poprzedziła ceremonia złożenia kwiatów w miejscach pamięci. 

Uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. kan. Jarosław Arbat, proboszcz Parafii św. Mateusza. Poprzedził ją program artystyczny pt. „Piosenka patriotyczna w hołdzie Niepodległej” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Uczestnicy obchodów mogli zobaczyć w bazylice wystawę pt. „Ojcowie Niepodległej” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Cały artykuł (i inne) w TC nr 47 z 21.11. 

Komentarze obsługiwane przez CComment