ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wystawa Georgija Asłanjana na zamku

Fot. Archiwum artysty/FB

Obrazy artysty pochodzenia ormiańskiego, a od ponad 30 lat związanego z Pułtuskiem, Georgija Asłanjana zostaną zaprezentowane w Domu Polonii w Pułtusku. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 17 listopada (o godzinie 17).

Artysta zajmuje się malarstwem, konserwacją zabytków i sztuką zdobniczą. Jego ulubioną tematyką są pejzaże, a od kiedy osiadł w Pułtusku, później w podpułtuskim Płocochowie – mazowieckie krajobrazy. Maluje również portrety, martwą naturę, architekturę sakralną i świecką, przestrzeń miasta. Posługuje się różnymi technikami malarskimi: olejem, akwarelą, pastelami, węglem i piórkiem. Jego prace tworzyły wystawy indywidualne i zbiorowe, znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami. Artysta posiada własną galerię „Mansarda” w Płocochowie k. Pułtuska.

„Drodzy Przyjaciele, z ogromną radością dzielę się wiadomością, że moje obrazy zostaną zaprezentowane na nowej wystawie w Domu Polonii w Pułtusku! Ten historyczny zamek stanowi fascynujące tło dla prezentacji kreatywności i wyrazu artystycznego”, napisał w mediach społecznościowych malarz. Zachęca do udziału w wernisażu: „Serdecznie zapraszam do dołączenia do mnie w dniu jej otwarcia. (…) Przez dwa kolejne tygodnie będzie można spotkać się z obrazami, które oddychają życiem na płótnie, fascynującymi rzeźbami opowiadającymi ciche historie. Twoja obecność jest bezcenna, a Twoje wsparcie napędza moją artystyczną podróż. Zapraszam do zabrania ze sobą przyjaciół, rodziny i innych miłośników sztuki. Razem sprawmy, aby ta wystawa była świętem sztuki i kultury. Dziękuję, że jesteś częścią tej podróży. Z serdecznymi pozdrowieniami, Georgie Asłanian ... Gogo”.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 17 listopada o godzinie 17 w Zamku Domu Polonii w Pułtusku. Zapraszają na niego: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Dom Polonii w Pułtusku i autor Georgij Asłanjan.

Komentarze obsługiwane przez CComment