ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ciechanowianie w kolarskim Tour de Pologne

Po kilkunastu latach na mapę tegorocznego Tour de Pologne powrócił Poznań. W sobotę, 29 lipca w stolicy Wielkopolski wystartował 80. TdP. Na starcie głównych zawodów kolarskich pojawił się pochodzący z Ciechanowa Łukasz Wiśniowski. W wyścigu TdP junior (11-14 lat) rywalizują młodzi kolarze Kolarskiego Klubu Sportowego Ciechanów.

Ciechanowski klub reprezentują: Paweł Dybiński, Franciszek Ptaszkiewicz, Bartosz Łyszkowski, Błażej Mańkowski, Mateusz Łyszkowski, Wojciech Grzelak, Paweł Smoliński oraz bracia Mateusz i Maciej Dobrosielscy. Trenerem ciechanowskich kolarzy jest Stanisław Grabowski.

Młodzi kolarze, oczywiście, będą mieli do pokonania znacznie mniej kilometrów niż zawodowy peleton. Ich tour składa się z czterech etapów, i zakończy się 4 sierpnia metą w Krakowie. Żacy, juniorzy oraz młodziki rywalizować będą w Poznaniu, Bielsko-Białej, Katowicach i Krakowie.

Pierwszego dnia zawodowego etapu kolarskiego kolarze mają do pokonania 183 km przez najbardziej atrakcyjne tereny Wielkopolski. Finisz rozegrany zostanie na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment