ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Iga Burda z CLKS Mazovii mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Reprezentacja Polski, a wśród nich zawodniczki oraz trenerzy Mazoviii

Iga Burda, zawodniczka CLKS Mazovii Ciechanów, została mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów U15. W stolicy Mołdawii, Kiszyniowie, reprezentantka Polski zaliczyła w dwuboju 172 kg (78+94). Jej klubowa koleżanka, Zuzanna Stursiak była siódma. W poniedziałek, 10 lipca na pomoście w kat. 102 kg rywalizować będzie kolejny ciechanowianin Marcin Ziółkowski.

Podczas ME Iga startowała w kategorii 64 kg. W pierwszej konkurencji, rwaniu, udało jej się dźwignąć 78 kg, w rwaniu - 94 kg. W obu konkurencjach była najlepsza spośród całej stawki zawodniczek. W sumie sztangistka Mazovii zaliczyła pięć podejść. Na podium wyprzedziła Ukrainkę Oleksandrę Chmukh i Belgijkę Andradę Galvaro.

Iga Burda debiutowała na zawodach rangi mistrzostw Europy przed rokiem. W Raszynie zajęła wówczas 4. miejsce w kat. 59 kg. Iga reprezentowała wówczas klub Copal Trzcianka. Wkrótce po mistrzostwach zmieniła klub - przeniosła się i zamieszkała w Ciechanowie, aby dźwigać dla zasłużonego klubu znad Łydyni.

- Dobre treningi w klubie oraz efektywne przygotowania podczas zgrupowań kadrowych i występy w narodowym zespole przynoszą efekty. Bo Iga Burda to wielka nadzieja najmłodszego pokolenia - wyjaśnia trener Patryk Słowikowski, który przygotowuje zawodniczkę zarówno na co dzień w klubie, jak i w kadrze.

Na słowa uznania zasługuje też start drugiej naszej zawodniczki w tej wadze - Zuzanny Stursiak. W dwuboju zaliczyła 138 kg (60+78), co dało jej 7. miejsce.

Fot. PZPC

 

Komentarze obsługiwane przez CComment