ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mazovia z workiem medali i...sztandarem

Kacper Krygier zdobył złoty medal w kat. 73 kg

Przed tygodniem w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15. i 17. W trakcie oficjalnego otwarcia odbyło się wręczenie przedstawicielom klubu CLKS Mazovia nowego sztandaru. Na ciechanowskim pomoście rywalizowali zawodniczki i zawodnicy z 67 klubów. Nasze miasto reprezentowali sztangiści KS Ciechan Szymon Kołecki i gospodarzy, czyli Mazovii.

Młode atletki znakomicie radziły sobie na pomoście, poprawiając nawet rekordy Polski. W kategorii do 15 lat, w wadze do 40 kg, zwyciężyła zawodniczka CLKS Maja Liwendowska (75 kg w dwuboju). Kategorię wagową do 64 kg zdominowała Zuzanna Strusiak (138 kg w dwuboju). Kolejne złoto dla Mazovii wywalczył w wadze do 71 kg Iga Burda - wynikiem 172 kg ustanowiła nowy rekord Polski.

Srebrny medal w kat. 45 kg wywalczyła Oliwia Liwendowska - 74 kg. Brąz w kat. wag. do 59 kg przypadł Amelii Miętkiewicz - 95kg. W kat. wag. powyżej 81 kg czwarte miejsce zajęła Weronika Kaniewska - 117 kg. W kat. 15-latek Mazovia nie miała sobie równych, wygrywając zdecydowanie klubową klasyfikację.

Wśród 17-latek najlepiej radziła sobie Daria Młotkowska, która z wynikiem 145 kg w kat. wag. do 71 kg wywalczył brąz. Na pomoście dzielnie z ciężarami walczył Kacper Krygier (KS Ciechan). Podopieczny trenera Arkadiusza Smółki w kat. wagowej 73 kg zdobył złoty medal, uzyskując w rwaniu uzyskał 94 kg, z kolei w podrzucie 114 kg. Wynik 200 kg w dwuboju uzyskali tylko dwaj zawodnicy. Złoty medal w kategorii do 96 kg zdobył Marcin Ziółkowski z Mazovii Ciechanów - w dwuboju zaliczając 290 kg. Trzecie miejsce w kategorii do 81 kg wywalczył inny z zawodników Mazovii Olaf Golon (212 kg).

Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw miała miejsce uroczystość wręczenia sztandaru klubowego CLKS Mazovia Ciechanów. Był to ostatni akcent rozpoczętych przed rokiem obchodów 65-lecia klubu Hymn państwowy odegrała ciechanowska orkiestra strażacka, rys historyczny klubu przedstawił wiceprezes Mazovii Krzysztof Talak.

- Nowy klubowy sztandar będzie teraz symbolem tradycji, teraźniejszości oraz przyszłości klubu. Mam nadzieję, że będzie prowadził do kolejnych osiągnięć sportowych i organizacyjnych tego jednego z bardziej zasłużonych ciężarowych ośrodków kraju - powiedział prezes ciechanowskiego klubu.