Jurand remisuje i przegrywa po karnych

Trzy tygodnie temu Jurand przegrał z zespołem AZS-u finałowy mecz wojewódzkiego Pucharu Polski. W ostatnią sobotę ciechanowianie liczyli, że w Warszawie uda im się wziąć rewanż na ligowym rywalu i umocnić się na pozycji lidera rozgrywek I ligi grupy C.

Podopieczni trenera Molskiego rozpoczęli obiecująco - już po 6. minutach prowadzili 4:0. Miejscowi, podrażnieni takim obrotem spraw, przekraczali przepisy, co kończyło się sędziowskimi karami w postaci dwuminutowych kar. Łącznie w pierwszej połowie gospodarze grali w osłabieniu aż przez 12 minut.

Równocześnie z twardą grą, warszawianie zaczęli mozolnie odrabiać straty. Gdy kontuzji doznał Paweł Kurkowski, trener Juranda musiał obmyślić nowy plan na grę.

Warszawianie dopięli swego remisując w 19. minucie, a dziesięć minut później objęli nawet jednobramkowe prowadzenie (12:11). Ale w ostatnich dwóch minutach zawodnicy z Ciechanowa odpowiedzieli trzema golami. Bramkę wyrównującą rzucił Mariusz Smolarek, dwie kolejne padły po strzałach Damiana Rutkowskiego oraz Piotra Budzicha. Jurand wygrywał do przerwy 14:12, ale druga połowa zapowiadała się na ciężką przeprawę.

Po zmianie stron, żadnej z ekip nie udało się zbudować większego prowadzenia. Gdy jedna ze stron kończyła swoje ataki celnymi rzutami, druga odpowiadała tym samym. Gospodarze w swoich akcjach ofensywnych wykazywali nieco lepszą skuteczność, bo dwie minuty przed końcem prowadzili 28:26. Do remisu dwoma celnymi strzałami doprowadził skrzydłowy Sylwester Lisicki.

O końcowym zwycięstwie i podziale punktów decydować miały rzuty karne. W tym elemencie znacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy AZS-u. W zespole Juranda jedyne celne trafienie z 7 m zaliczył Damian Rutkowski. Porażka w rzutach karnych oznacza, że na konto Juranda wpadł dodatkowy punkt.

AZS UW Warszawa - Jurand Ciechanów 28:28 (14:12); (3:1 w karnych)

Jurand: A. Mirzejewski - P. Budzich 3, J. Dzieciątkowski 1, P. Kurkowski, A. Kondracki 1, P. Wiszowaty 1, D. Rutkowski 3, P. Ruszkowski, S. Lisicki 7, J. Olszewski 5, Marcin Smolarek 5, Mariusz Smolarek 3

Wyniki 7. kolejki: Orlen II Płock - Włókniarz 37:23 (18:8), AZS UW Warszawa - Jurand 28:28 (12:14) <3:1>, Zwoleń - Puławy 32:19 (17:9), SMS Płock - Anilana 32:38 (14:21)

1.Jurand Ciechanów    6    16:2    182:141
2. Anilana Łódź    6    15:3    223:161
3. Enea Zwoleń    7    15:6    207:186
4. AZS UW Warszawa    7    14:7    229:200
5. Pabiks Pabianice    5    12:3    157:138
6. Orlen Wisła II Płock    7    9:12    198:201
7. Warszawianka Warszawa    6    6:12    146:167
8. Azoty II Puławy    6    6:12    135:158