Jurand z czwartym zwycięstwem w lidze centralnej [zdjęcia]

Mimo, że zawodnicy z Żukowa w tym sezonie nie zdobyli nawet punktu na parkietach ligi centralnej, to w Ciechanowie nie mieli zamiaru bez walki oddać pola gospodarzom. W niedzielnym spotkaniu Jurand we własnej hali grał o czwarte zwycięstwo w rozgrywkach.

W pierwszych minutach meczu prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Młody, ambitny zespół gości grał z wyżej notowanymi szczypiornistami Juranda jak równy z równym. Lekka przewaga miejscowym została potwierdzona minimalnym prowadzeniem do przerwy 14:13.

Po zmianie stron Jurand najgroźniej atakował środkiem pola. W niedzielę nieco mniej aktywny niż w poprzednich meczach był Bartosz Hardzina, ale też zdobywanie bramek rozłożyło się w znacznym stopniu na pozostałych zawodników. Nie do zatrzymania był Bartosz Wojdak, który przed tygodniem nie mógł zagrać w Poznaniu ze względu na udział w klubowych mistrzostwach Europy piłki plażowej (razem z zespołem BHT Petra Płock zajęli 10. miejsce).

W końcówce Jurand osiągnął już bezpieczną przewagę, żadne zrywy przyjezdnych nie mogły odebrać kompletu punktów ekipie Jakuba Olszewskiego.

Jurand Ciechanów - KPR Żukowo 29:26 (14:13)

Jurand: Mirzejewski, Wiśniewski - Wojdak 8, Marchewka 4, Dębiec 3, Hardzina 3, Fuksiński 3, Mierzwicki 3, Wiszowaty 2, Urbański 2, Karczewski 1, Kosik, Rutkowski, Dobrzyniecki

6. kolejka (18-20 października): Padwa Zamość - Stal Gorzów 27:36 (17:19), Pogoń Szczecin - MKS Olimpia Piekary Śląskie 30:21 )15:12), Nielba Wągrowiec - Anilana Łódź 28:27 )14:16), Stal Mielec - SMS Kielce 44:25 (20:12), AZS AWF Biała Podlaska - Miedź Legnica 32:27 (14:14), Grunwald Poznań - Gwardia Koszalin 27:27 (14:17) k. 5:4

7. kolejka: Gwardia - Jurand (niedziela, godz. 17.00), Miedź - Grunwald, Kielce - Biała Podlaska, Anilana - Stal Mielec, Olimpia - Nielba, Gorzów - Pogoń, Żukowo - Padwa

1. Stal Mielec    6    17    208:161
2. Stal Gorzów    6    13    206:166
3. Pogoń Szczecin    6    12    161:148
4. Nielba Wągrowiec    6    12    156:162
5. Jurand Ciechanów    6    12    168:177
6. Padwa Zamość    6    11    192:164
7. Grunwald Poznań    6    9    171:166